• Üye Girişi:
Toplam 5 sonuçtan 1 ile 5 arasındakiler gösteriliyor.
    siyah
    Misafir

Exclamation Görmüyorum Ama Bu şişeyi Taniyorum

GÖRMÜYORUM AMA BU ŞİŞEYİ TANIYORUM

Anatolya maden suları görme engelliler için şişe üzerindeki etiket tanıtım yazısını Braille alfabesi ile de yazdı. Bu uygulama ile görme engelliler dokunarak içecekleri ürün hakkında daha iyi bilgi sahibi olabiliyor.

Görme engellilerin kullandığı kabartma harflerle maden suyu şişelerinin üzerinde ki etikette Anatolya markasını kabartma yazarak görme engellilerin ürün seçimine kolaylık getirdi. Mayıs ayı itibari ile başlatılan yeni uygulama ile şirket bir ilke imza atarak, 10 bin euro maliyetle hayata geçirdiği projenin patentini de elinde tutuyor.

Derneğin İstanbul Şube Başkanı Mustafa Kocayıldız, görme engellilerin sadece 20 bininin sadece Braille alfabesini bildiğini belirterek, bu nedenle ürünlerin üzerine küçük işaretler konulmasını istiyor. Görme Engelliler Başkanı Hasan Erbek’de, “Firmalar Türkiye’deki 800 bin görme engellisini göz önünde bulundursun” dedi.

Şu anda sadece ürünün markası kabartma alfabe ile yazılı. Kabartma yazı çalışmaları tamamlandığında etiket üzerinde ürünle ilgili bütün bilgilerin yer alacağını söyleyen şirket yetkilisi, bu uygulama başlamadan önce Altı Nokta Körler Derneği ile de görüşerek fikir alındığını söyledi.
    Konu siyah tarafından (14-06-2007 Saat 12:40 AM ) değiştirilmiştir.

HAMLET
    Misafir

çok güzel .......

SaFiR
    Misafir

Çalışmalarının başarılarını diliyorum siyah ...

Özel Üye Emel... - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    105
    Teşekkür
    0
    Aldığı Teşekkürler: 0
    Rep Puanı
    14141154

Siyah,
    bizi bilgilendirdiğin için teşekkürler...

luix
    Misafir

engelilerin önündeki engelleri kaldırmamız lazımm.

güzel bi düşünce olmuş tebrikler

Konu Bilgisi

Users Browsing this Thread

Şu anda 1 üyemiz bu konuya göz atıyor. (0 kayıtlı üye ve 1 misafir.)