BAŞBAKAN ERDOĞAN'DAN İLÇEMİZ KAYMAKAMINA ÖVGÜ

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Antalya gezisinde İlçemiz Boztopraklı Köyü Köreliuşağı obasından Mehmet Köse'nin Başbakan'a obasının içme suyu ve yol'u olmadığını bildirmesi üzerine 6 Şubat Salı günü gece 24.00 sıralarında İlçemiz Kaymakamı Oktay Çağatay'ı telefonla arayan Başbakan Erdoğan, KÖYDES çalışmaları ile ilgili bilgiler aldı.
Konuya ilişkin olarak görüştüğümüz ilçe Kaymakamı Oktay Çağatay özetle şunları söyledi.”Sayın Başbakanımıza KÖYDES'le ilgili bilgileri aktardım, Boztopraklı Köyü'ne bağlı 8 obanın 6'sının içme suyunu tamamladık, 2 obası ise 2007 programına alındı, 2 ay süre zarfında bu obalarımızda içme suyuna kavuşacaktır” dedi.
KÖYDES programıyla ilgili olarakta 140 km. içme suyu hattının döşendiğini belirten Çağatay, “19 depo, 100 Km. asfalt ve stabilize yolun yapımı tamamlandı, 2,7 Trilyon'a mal olan bu hizmetleri sayın Başbakanımıza da aktardım.” dedi.
2007 programında Küstük ve Mirikli obalarının da olduğunu söyleyen Çağatay, 6750 metrelik içme suyu boru hattının döşenmesine başlanacağını sözlerine ekledi.
İlçe Kaymakamı Oktay Çağatay'ın KÖYDES'le ilgili çalışmalarından da memnun kaldığını da belirten Başbakan Erdoğan, başarılı çalışmalarının devamını diledi.

Erdoğan'dan Kaymakamlara: “Partilim baskı yaparsa beni arayın”
İlçemiz Kaymakamı Oktay Çağatay'ı aradığını, yeni atanan 110 Kaymakam'a ileten Erdoğan, “Sizleri de ansızın bir gece arayabilirim. Ona göre hazırlıklı olacaksınız. Makam, sizi bozmasın, gelip geçicidir. Mevki, koltuk sizi şımartmasın” dedi.

Kaymakamları Başbakanlıkta ağırlayan Erdoğan, “size gelen paralarda tüyü bitmemiş yetimin hakkı var” dedi. Paranın yerinde kullanılmasını isteyen Erdoğan, şöyle konuştu: “Kim olursa olsun. Ağa, paşa. Partimin herhangi bir yetkilisi sizlere baskı uygulamaya kalktığı anda haberi İçişleri Bakanına mı, bana mı bildirirsiniz, bildirin. Bizzat üzerine biz gideriz. Suiistimale asla fırsat vermeyeceksiniz. Bunlara asla kapıları açık tutmayacaksınız” dedi.