Warning: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in ....\includes\class_bbcode.php on line 2958
Prof.Dr Haydar BAS - Sayfa 2
  • Üye Girişi:
Toplam 3 Sayfadan 2. Sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu
Toplam 31 sonuçtan 16 ile 30 arasındakiler gösteriliyor.
    ÖNCE VATAN Asii_46 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    97
    Teşekkür
    0
    Aldığı Teşekkürler: 0
    Rep Puanı
    0

Prof.Dr Haydar BAS mı valla hiç gülecem yoktu ya Allah senı ne yapmasın dishy

BAS demek he **********

kırkyıl düşünsem bu aklıma gelmezdi
    ηє уαяıη υмяυм∂α,ηє ∂є ∂üη

şehzademustafa
    Misafir

yazının altında verilen linkte biraz gezindim...

bir iktisat öğrencisi olarak kafam allak ullak oldu(!) vaybe demekki ben boşuna okuyormuşum. bize öğretilenler yalan yanlış(!) şeylermiş. öğrendiklerime tamammen zıt fikirler var. mesela bize öğretilen en önemli ve ilk şey insan ihtiyaçlarının sınırsız ve buna karşılık ihtiyaçları karşılayacak malların kıt olduğuydu, ama orada yazılanlara göre yanlış imiş, asıl kıt(kısıtlı) olan insan ihtiyaçları imiş ve ihtiyaç duyduklarımız sınırsız imiş...

bu insana destek veren arkadaşlarımız alınmasın ama... bu zihniyet eğer yönetime gelseydi mahvolmuştuk... kaş yapayım derken göz çıkarmak nasıl oluyormuş görürdük...

M in M
    Misafir

arkadaşLar bişiyi başta da söyledim şimdi de söylüorum.. AsLa ben HAYDAR BAS yanlısı biri diiLim, hiçbir düşüncesi de uzaktan yakından benim fikirlerimle bağdaşmıoo... ama forumda kendisine sempatisi olan arkadaşlarımda vardır düşüncesiyle paylaştım.. size uzaktır fikirleri eleştirirsiniz, orası size kalmış..

çoğu konuda alternatifli yazılar yazdığım için bu konuyu da ekledim.. FENERBAHÇELİ olup GALATASARAY içinde paylaşımlar yapmam gibi..
    lütfen bana maledilmesin..

herkes ne demek istediğimi anlamıştır umarım..

SevgiLerimLe...

ÖNCE VATAN Asii_46 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    97
    Teşekkür
    0
    Rep Puanı
    0

Alıntı dishy Nickli Üyeden Alıntı
    arkadaşLar bişiyi başta da söyledim şimdi de söylüorum.. AsLa ben HAYDAR BAS yanlısı biri diiLim, hiçbir düşüncesi de uzaktan yakından benim fikirlerimle bağdaşmıoo... ama forumda kendisine sempatisi olan arkadaşlarımda vardır düşüncesiyle paylaştım.. size uzaktır fikirleri eleştirirsiniz, orası size kalmış..

çoğu konuda alternatifli yazılar yazdığım için bu konuyu da ekledim.. FENERBAHÇELİ olup GALATASARAY içinde paylaşımlar yapmam gibi..
    lütfen bana maledilmesin..

herkes ne demek istediğimi anlamıştır umarım..

SevgiLerimLe...

daha BAS dıyo ya ******** BAş BAŞ Allah ım ya ******
    ηє уαяıη υмяυм∂α,ηє ∂є ∂üη

sinezan
    Misafir

dıshy işte seni bu yüzden anlamıyoruz.
    paylaştığın yazılar seni yansıtır.
    yani ben bir yazı okurum ve şu yorumu yaparım:" demek ki paylaşan kişi böyle düşünüyor,böyle yaşıyor"
    hadi sadece paylaşılan yazıyı demeyelim,konuşmalar,hareketler az da olsa insanı ele verir.
    sen hep diyorsun ki "beni tanımıyorsunuz"
    yani demek istediğim bu noktada bize kızman yersiz.
    sen kendini ele veriyor,böyle düşünmemizi sağlıyorsun.
    birde şu nokta var ki kaç kez söyledin "ben hiç bir insana hakaret etmiyorum" onca hakarete uğramış insanlar insan katagorisinde değiller mi sana göre?
    sürekli saldırı modundasın.
    hepimiz hata yapabiliriz.
    ama bu hatalar birileri tarafından dile getirilirse,heleki bunlar yerinde söylemlerse buna karşı tavır alınmamalı diye düşünüyorum.
    lütfen düşünerek cevap ver.
    bu şekilde devam ederse artık seni muhatap almayacağım,ama bir noktaya kadar.

M in M
    Misafir

abLa siz hakkaten bi yerde bana tavır almışsınız.. her yazı ve yorumda bana saldırmak için "en ufak bir malzeme" yetio..

hakarete uğrayanlar kim ayrıca? ve hadi uğradılar diyeLim, niye uğramışlar ki acaba ? ben insanlara durup dururken kötü bişi diicek kadar dengesiz biri miyim? etki-tepki olayıdır...! bu eğer bi hakaret olduysa beni asLa hakLı çıkarmaz onu da eklemek isterim, gururLa...

beni cümlelerinizde kullanmayın derken aslında söylemek istediğim şu anda yaptığımızdı abLa.. şurda iki kelime etmekle ne siz beni tanırsınız, ne ben sizi.. boşuna kalp kırmanın anLamı yok..! bana ve eminim ki size de yakışmaz...

SevgiLerimLe..

sinezan
    Misafir

anlaşıldı (!)

M in M
    Misafir

Alıntı sinezan Nickli Üyeden Alıntı
    dıshy işte seni bu yüzden anlamıyoruz.
    Alıntı sinezan Nickli Üyeden Alıntı
    paylaştığın yazılar seni yansıtır.
    yani ben bir yazı okurum ve şu yorumu yaparım:" demek ki paylaşan kişi böyle düşünüyor,böyle yaşıyor"
    hadi sadece paylaşılan yazıyı demeyelim,konuşmalar,hareketler az da olsa insanı ele verir.
    sen hep diyorsun ki "beni tanımıyorsunuz"
    yani demek istediğim bu noktada bize kızman yersiz.
    sen kendini ele veriyor,böyle düşünmemizi sağlıyorsun.
    birde şu nokta var ki kaç kez söyledin "ben hiç bir insana hakaret etmiyorum" onca hakarete uğramış insanlar insan katagorisinde değiller mi sana göre?
    sürekli saldırı modundasın.
    hepimiz hata yapabiliriz.
    ama bu hatalar birileri tarafından dile getirilirse,heleki bunlar yerinde söylemlerse buna karşı tavır alınmamalı diye düşünüyorum.
    lütfen düşünerek cevap ver.
    bu şekilde devam ederse artık seni muhatap almayacağım,ama bir noktaya kadar.

şunu da eklemek istiorum unutmadan.. bu yazıyı yazıosun o zaman böyle yaşıosun demişsiniz ya abLa.. her konu insana maledilirse yandık o zaman, ki burda ben kaç konuya şahit oLdum ve sizde görün diye özellikle yazdım bakın beni eleştiriosunuz kardeşlerim bunları yazarken nerdesiniz die.. o konuları yazan kardeşlerimde öyle yaşıo o zaman.. iki iki daha dört.. böyle bi saçmalık olabilir mi ?

ki oldu da ben öyle yaşıorum, bu kimi ilgilendirir, hayat benim diiL mi? benim hayatımı eleştirmek kimin haddine düşer...

birde eleştirilerden bahsetmişsiniz, sizin ya da forumdaki herkesin "saygı" sınırları içindeki her eleştirisinin başımın üstünde yeri var... Lütfen bilin.. asLa dile getirilio diye deiL tepkim, sadece beni tanımadığınız için yanlış dile getirdiğinizden dolayı...

SevgiLerimLe...

fkılıç
    Misafir

Açık konuşayım;
    bu forumda başlıkların gerçek hayatta ki insanlara bir değer katmadığını gayet iyi biliyorum.

Bediüzzaman Said Nursi başlığını açtıktan sonra Burax onu değerlerimiz başlığına taşımıştı fakat ardından gelen tepkilerle tekrar eski yerine taşındı.

Orda şunu demiştim:
    "Bediüzzaman yaşadıkları ile kendisini ve davasını ortaya koymuş bir insandır. Bu forumun onu değerlerimiz başlığına taşıması ona fazladan bri değer katamaz. Aynen bu şekilde de onu değerlerimiz başlığından almak da onun değerinden düşmesi manası taşımaz."

Bu mihval de konuya yaklaşacak olursam:

Haremindeki kadın sayısını kimsenin bilmediği, aynı yıl içerisinde bir hanımından 3 çocuğu olan(?), Mekke'de iken cemaatini 15 gün boyunca yanlış kıbleye yöneltip namaz kılan, Doğu Perinçeğin maşası olmaktan öteye gidemeyen, kendi yazdığı iddia edilne kitaplar hakkında dahi cevap verebilecek kadar bilgisi olmayan, haddini aşıp kendini Şah-ı Geylaniler- imam-ı rabbaniler gibi kutup sayan, hayatında sadece ve sadece karalamayla ayakta kalan, toplumun önemli kesimleri tarafından takdir edilen insanlar hakkında montaj ile CD hazırlayıp halkın onlara yönelttiği teveccühü kendisine celb etmeye çalışan, sahtekarlığı meslek edinen, halkın teveccühünü riyakarca üzerien çekebilmek için sahte bir profesörlük belgesi hazırlayan...vs.vs.vs.
    bir adamın bu forumda ilim adamları başlığında tanıtılması O adamın gerçek hayatında kendisini yüceltmek(!) adına yaptıklarının yanında devede kulak kalır. Dolayısıyla istediğiniz başlıkta istediğiniz niyetle yayınlayabilirsiniz. Bu durumdan şahsım adına rahatsızlık duymam.

Benim felsefesiyle, fikirleriyle, celadetiyle asra damgasını vuran üstadımın adını değerlerimiz bölümünden silerlerken bu adamın adının ilim adamları kategorisinde aktarılmasından dolayı gocunmam.

Velhasıl istediğin yerde istediğin başlığı aç. Benim için sakıncası yok. Yönetici değilim fakat bir üye olarak, reyimi beyan etme manasında söylüyorum bunu.

Ayrıca "..forumda kendisine sempatisi olan arkadaşlar vardır diye...." demişsin ben daha bu şekilde bir insanı savunabilecek cesarette(!) bir arkadaşımıza rastlamadım...

M in M
    Misafir

fkılıç kardeşim ben uygun başlığın burası olduğunu düşündüğüm için buraya ekledim.. senin söylemek istediğini anladım.. mod arkadaşlarımız dilerlerse konuyu kilitleyebilirler bile.. asLa fikirlerine danıştığım, riayet ettiğim, yolundan gittiğim biri diiL HAYDAR BAŞ. Renk olsun diye foruma ekledim, bir kez daha söylüorum...

SevgiLerimLe...

fkılıç
    Misafir

Ne rahatsızlık duyarım ne de kilitlenmesinden memnun olacak kadar alçalırım.

Fakat bir noktada sinezan'a katılıyorum:
    İnsanlar seni, paylaştıkların ile tanır. Paylaştıklarını fikirlerin zanneder. Eğer bundan rahatsız oluyorsan, burda senin hakkında kötü düşünenler kadar kötü düşünmelerine sebep olan senin de suçun vardır. Kimse kelimeler arkasına bakma ihtiyacı hissetmez. Gördüğünün üzerine hüküm bina eder.

Osludere adlı bir üyemiz vardı eskiden, fikirlerinin zıddını yazardı çoğu zaman da ortada hararetli bir tartışma ortamı oluşurdu. Ama o bunun sonucunda kendisine yöneltilen hakaretlere sert karşılık vermezdi.

Senden ricam eğer bu çok sesliliği üslup olarak tercih edeceksen karşılığında gelecek tepkilere olabildiğince hoşgörülü ol. Yada en azından akabinde fikrini beyan et, o da olmadı "benim bu hususta fikrim yok sizin fikriniz nedir" diye sor. Aksi takdirde muhakkak tepki gelecektir. Sonra niye tepki gösteriyorsunuz demeye hakkın yok.

M in M
    Misafir

teşekkür ederim fkılıç değerli önerilerin için... dikkat edicem...

sevgiLerimLe...

feridun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    17
    Teşekkür
    0
    Rep Puanı
    2125

fkılıç ve sinezan'a katılmamak mümkün değil ama
    fkılıç ve dishy arasında geçen diyalog da güzeldi.. körü körüne inatlaşmadan hataları kabul etmek erdemdir, ancak uyarının da üslubu önemli.. her iki üyeye de teşekkürler..

Konular
    0
    Teşekkür
    0
    Rep Puanı
    156

haydar dümen
    pardon haydar baş hakkında yazdığım yazı silinmiş

sildiyseniz haydar başa iletseydinizde onunla ulu orta kapışsaydım.

kemal sunalın zübük filmi vardı değilmi.

aha tıpkı bu zübük kemal sunala yakışmış.

kemal sunal yani

Toplam 3 Sayfadan 2. Sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu Bilgisi

Users Browsing this Thread

Şu anda 1 üyemiz bu konuya göz atıyor. (0 kayıtlı üye ve 1 misafir.)