Warning: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in ....\includes\class_bbcode.php on line 2958
katsayı uygulamasının kaldırılmasının ardından yorumlar...
  • Üye Girişi:
Toplam 4 sonuçtan 1 ile 4 arasındakiler gösteriliyor.
    gunestenotesi güneştenötesi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    2497
    Teşekkür
    3
    Aldığı Teşekkürler: 13
    Rep Puanı
    13099561

Exclamation katsayı uygulamasının kaldırılmasının ardından yorumlar...

bunda emeği olan herkese sonsuz şükranlarımı sunuyorum, nihayet bizde artık bilimde ilerleyen ve eğitimin gerçekten değerini bilen bir millet olma yolunda büyük bir engeli aşmış bulunuyoruz, demokrasi ve cumhuriyetin hakim olduğu bir ülkede ortaçağ avrupasının geri kalmış bağnaz fikirleriyle eğitime yön verilmek isteniyordu ama nihayet bitti ülkeler dolayısıyla milletler bilimle gelişir,çağdaşlaşır ve insan olmanın değerini anlar. eğitimin önünü tıkayan herşeyi kaldırmak lazım, türkiye baypass ameliyatından çıkmış ve durumu son derece iyidir,
    tüm vatan evlatları artık eşit hakka sahiptir, herkese tekrar hayırlı olsun.
    akın_yıldız

selamlar ola , kemal gürüz.sana hakkımı hiçbir zaman helal etmeyeceğim.senin gibi sahte Atatürk'çüler yüzünden sağlam bir Atatürk'çü olarak ben madur oldum .Ama ne Atatürk'ten ne cumhuriyetten nefret ettim.Sadece sen ve senin gibi kendini birşey sananlardan nefret ettim,ediyorum,edeceğim.bugünkü karar da sana kapak olsun.Bir imam hatipi kapatamadınız,kaypakça dolambaçlı yollara girip,bütün meslek liselilerin ve mesleki eğitimin,devamında mühendisliğin içini,dışını rezil ettiniz.Ne oldu şimdi?her taraf F-tipi.Buyrun övünün eserinizle.
    Katsayı sorunu bence bu defa da düz liseden mezun olanların aleyhine olmuş. Meslek liselilerin hem bir mesleği olacak hem de ortaöğretim başarı puanı 0.06 ekstra katsayı ile artırılmış olacak.Yani bir meslek lisesi öğrencisi kendi alanı dışında tercih yapınca hiçbir kaybı olmayacak, kendi alanında da tercih yapınca (500*0.06=30) ek puan alacak. Maksimum 30 olarak alınacak puan bence fazla olmuş. Bu katsayının düz liselileri geride bırakması ihtimali oldukça yüksek. Bu yüzden, meslek liselerinde meslek derslerinin fazla olmasından dolayı üniversite sınavında geriden başlamalarını önlemek için katsayı 0.06 değil de en fazla 0.03 olmalıydı.Çünkü bu defa da düz liselilerin çok önünde olmuş oluyorlar.
    oncelikle bu habere sevindim.ama 10 y1ld1r bu zülme dur diyen yoktu.okul 1. olmama ragmen ve 2002 de ham puan olarak say 160 almama ragmen baska bölümlere gitme sans1m1z imkans1zd1. okudugum bolumde ilgili okudum üniversiteyi bitirdim suan cal1s1yor. gecen y1llar1n hesab1n1 kim verecek bize. ne kardesim sen meslek liselisin,imamhatiplisin sen ba_ka bolum secemezsin. kosmadan once ben sana 20 kilo ayaklar1na balar1m kos kosabiliyorsan...neyse gecde olsa bu sene s1nava girip baska bolum okuyacag1m.bu kadar tüm magdurlar için hay1rl1 olsun eyvallah..
    10 yıldır kaderi değişen insanlar.28 şubat kararını alanlar bu kadar insanın hakkını nasıl verecekler.adalet geldi sonunda şükürlerm olsun.ben bile şuan yüksek yerlerde olabilirdim.benim ve benim gibi insanların hakları 10 yıldır ve öümür boyu onların üstüğnde olacak. helal olsun bu latsayı işini bitirenlere.
    mstf_atabayy

kaldırılması çok geç kalınmış bir uygulamaydı allaha şükür kakltı türkiyenin en büyük ayıbıydı bence, ben imam hatip lisesi mezunuyum 2004 te çok ğüzel bi puan aldim ama gidemedim üniversiteye bana hiç faydası yok bunun ama şimdiki arkadaşlar için hayırlısı olur inş. artık imam hatiplerin kontenjanı artar umarım.buradan sayın başbakana sesleniyorum imam hatiplerin polis m.y. okullarına girişteki engelide kaldırın çünkü bizlerinde oraya girme hakkı var.bizde türk vatandaşıyız inş en kısa zamanda o engelde kalkar.
    bravoo helal olsun gerçi bunuda anayasa mahkemesine götürenler olur diye korkuyorum ama olsun bundan sonraki gençlerin önü açılacak.er meydanı iyi olan kazanacak.belkide ailesinin isteğiyle gittiği okul yüzünden mağdur olmayacak bazıları.bir insan daha 13 14 yaşlarında tam kendini ifade edemeyebilir bir bölüm seçer ama sonra vazgeçebilmeli oh be
    Bir meslek lisesi mezunu olarak,çektiklerimizi yıllarca duyuramadık,ama galiba imam hatipler yüzünden başımıza gelenleri,imam hatipleri kurtarmak için çalışan bi hükümet temizledi.Çok yanlış bir uygulamaydı ama nasıl olursa olsun düzeltildigi iyi oldu.Zaten konu eksikligi yüzünden maça 1-0 geride başlıyorduk,katsayı sorunu maçı baştan bitiriyordu.Gene konu eksigi var ama azimle onlarda aşılıyor
    bu karar sevindirici evet ama bnm içinde geç artık bida üniversite sınavına girip okumak bnm içinde çok zor şartlarımda uygun deil evet çok isterdim istediğim bölümü okumayı özgürce çalışıp istediğim bölümü kazanabilmeyi ama yıllar geçti şartlar değişti ve bundan sonra malasef çok zor ne diyelim şimdiki gençler şanslı**
    bu yasa 7 yıl önce cıkmıs olsaydıı sımdı hayatım daha başka olcak tı belkıdee bugünlerıde görduk cok sükür bızden caldıkları yıllarımızıı hıc bı zman unutmayacagımm cok sevınclıyımm yınede artık meslek lıselıler dee aynı kulvarda yarısacakk everersteeeee cıkmak zorunda kalmıcakk:!!!!!!
    Vay be.. Ya giden onca yıl nolacak. Yediniz eğitim hayatımızı.

Bu memleketin gencinin gelecegi ile oynamayan kalmadi.
    Hesaplasicaz bir bir hepsiyle mahserde.
    Bilgisayar Bolumu Teknik Lise bitiren bir adamin Bilgisayar Muhendisligine direk gecmesi gerekirken,bu cocuklari sinavla bile almadilar.Bu sadece basit bir ornek neleri var.Insanlari sinirlamaya,siniflandirmaya calistilar.Zeki genclerimizin onunu tikadilar ,haklarini gasp ettiler.Size mi kaldi genclerin sececegi gelecek.Sen kimsin benim fikri hur vicdani hur gencime pranga vuruyosun.Yoksa sen onun Ata sini mi tanimiyosun.
    Egitim,askerlik gibi yasamin en temel alanlarinda cozum uretilemeyisi , bu islerin dogru insanlarin elinde ve teserinde olmadigini gostermektedir.Bir suru Turk genci bu temel sorunlar yuzunden bunalim yasamaktadir.
    gelme artık neye yarar..

vay bee helal olsun yök başkanına Allah yüz bin kere razı olsun vesile olanlardan. bizden geçti 10 yıl oldu ama gelecekteki meslek liselilere ihl ye hayırlı olsun
    Liseler bitmiş miş... Meslek liseleri lise değil mi kardeşim.
    Adam Meslek lisesinde elektrik elektronik okuyor elektrik mühendisliğini tercih edemiyor. Var mı böyle bir adaletsizlik.
    Sokaktaki çocuk da bilirki bu uygulama adaleti sağlayacaktır.
    Ama şunu unutmayın bu ülkede AKP hükümet ama ülkeyi yöneten başkaları. Sanki yargıçlar devletinde yaşıyoruz. YÖK ün bu kararı mutlaka yargıya gidecektir hükümet üstü kurul bu kararın uygulanmasına imkan verir mi bilmem. Yani pek ümidim yok.
    neden liseler bu kararla bitmiş olacak ki... aksine tam rekabet ortamında daha verimli olacaktır bence... artı meslek lisesi öğretmenlerini bitirmişti bu karar ki yeniden bu öğretmenlerin degeri ve sayısı artacak... tebrik ediyorum sonunda başabildiler 7 sene de...
    vatana millete hayırlı olsun.
    Liselere giriş için tercihlerin yapıldığı şu ortamda velilerin ve okul idarelerinin bir kez daha düşünmesi gerekecek.
    inşallah CHP ve yandaşları iptal etmezler.
    Haksız bir uygulama daha bitti. Peki bu sürede mağdur olan benim gibilerin vebalini kim ödeyecek. Sistemin doğruluğu yada yanlışlığı tartışılabilir ama meslek lisesinde son sınıfa gelmiş birine bu yıl sistem değişti artık üniversite yolun kapandı demek ne derece adilane ve doğruydu.Değişiklik sırasında halen meslek lisesinde okuyanların ne günahı vardı onlara o okula gitmeyin üniversiteye çok zor gidersiniz mi dendi. Benim gibi birçok öğrenci arkadaşın o dönemde hakkı yendi hemde geleceği karartıldı ama ben o dönemin yök başkanı kemal gürüze ve üyelerine hakkımı kesinlikle helal etmiyorum. İnşallah bedellerini bu dünya olmasa bile öbür tarafta öderler...Tek yapabileceğim bunu istemek...
    Şimdi anladım: Ne doğduğun ne de doyduğun yerdir asıl memleket !
    Sevdiğin nerde nefes alıyorsa, geri kalan heryer sana gurbet...

Konular
    346
    Teşekkür
    6
    Aldığı Teşekkürler: 8
    Rep Puanı
    1144

kaynağıda ben yazayım** üyelik gerektiren bir site yani memurlar net**

hayırlısı olsun kanun içinde
    .

gunestenotesi güneştenötesi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    2497
    Teşekkür
    3
    Aldığı Teşekkürler: 13
    Rep Puanı
    13099561

Alıntı SAWAS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kaynağıda ben yazayım** üyelik gerektiren bir site yani memurlar net**

hayırlısı olsun kanun içinde
    yorumlarınız konu ile alakalı olsun lütfen.!!!
    Şimdi anladım: Ne doğduğun ne de doyduğun yerdir asıl memleket !
    Sevdiğin nerde nefes alıyorsa, geri kalan heryer sana gurbet...

MuStY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    123
    Teşekkür
    0
    Aldığı Teşekkürler: 0
    Rep Puanı
    180710

Arrow

Eğitim-İş Genel Başkanı Yüksel Adıbelli de, yeni uygulamayla katsayı farkının ortadan kaldırıldığını ancak meslek lisesi mezunlarının kendi bölümünü tercih ettiğinde artı puan haklarının hala korunduğuna dikkat çekti. Bu nedenle şimdi de genel liselerin mağdur olduğunu savunan Adıbelli, "Şimdi Anadolu Öğretmen Lisesi'ne bir çocuğumuz öğretmenliği seçtiği zaman, İmam Hatip Lisesi'ndeki bir çocuğumuz İlahiyat'ı seçtiği zaman artı 30 puan alıyor hem de katsayıları genel liselerle eşit hesaplanmasının ardından. Genel liseyi bitiren bir çocuğumuz ne olacak? Ona ilave bir puan yok, kendi bölümü de yok. Burada asıl mağdur olan genel liselerdir. Genel liseler bu uygulamayla tamamen dışlandı" dedi.

YÖK'ün katsayıyı kaldıran kararının dershanelerde de "patlama" yaratacağını söyleyen Adıbelli, "Şimdi meslek liselerindeki bütün öğrencilerimiz dershanelere koşacak. Burada dershanelerin önünü açılmıştır. 10 milyar dolarlık rantı olan dershanelere şimdi 20 milyar dolarlık rant yaratılmış oldu. Burada İmam Hatipleri basamak olarak kullanıyorlar" diye konuştu.
    tşk

sessiz olun filistin ölüyor

gün gelirde unuturmuş insan

Konu Bilgisi

Users Browsing this Thread

Şu anda 1 üyemiz bu konuya göz atıyor. (0 kayıtlı üye ve 1 misafir.)